KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13004350
nr 1300 4350
André Masson
(1896-1987), Frankrike
Etsning, A propos de Fleurs. Signerad, numrerad 26/50. Motivet: 24x32 cm
André Masson, fransk målare och grafiker född i Balagny 1896, död i Paris 1987.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 13 januari 2020
kl 18:59:38
400 kr
500 kr
André Masson
Läs mer om André Masson